Wolff System

Baza wiedzy Wolff System

bazująca na ponad 35-letnim doświadczeniu,
szerokiej wiedzy i najnowszych technologiach.

Wybór lamp przez wielu właścicieli solarium jest traktowany jako jedna z najtrudniejszych decyzji przed jaką stają prowadząc salon solaryjny. Podpowiemy Wam na co warto zwrócić uwagę…

Rzeczywista miara jakości lampy

Oceniając lampy wiele osób posługuje się procentowym współczynnikiem UVB/UVA. Niestety w większości przypadków jest to metoda niewłaściwa. Współczynnik UVB/UVA nie daje nam informacji o mocy opalania, ani efektywności czy żywotności lampy, a więc nie możemy go traktować jako miarę jakości lampy.

Wydajność lampy jest determinowana przez całkowitą wartość UV, ale kluczowa dla uzyskania najlepszych efektów, czyli głębokiej, złotej opalenizny, jest zawartość promieni UVA, szczególnie w zakresie 340-400nm, które powodują utlenianie pigmentu i jego ciemnienie.

Grafika prezentuje dwie lampy – obie mają taką samą wartość UVB, ale różne wartości UVA. Jeżeli oceniasz lampę tylko pod kątem wartości UVB możesz błędnie uznać, że lampa 1, z wyższym współczynnikiem UVB/UVA jest mocniejsza i bardzie wydajna. W rzeczywistości bardziej efektywna jest lampa 2, która przy takiej samej wartości UVB ma również więcej UVA.

Efektywna lampa opalająca musi zachowywać równowagę pomiędzy UVA i UVB. Zwiększenie wartości UVB zawsze spowoduje konieczność skrócenia sesji opalających oraz większe ryzyko wystąpienia poparzeń (zaczerwienienia skóry).

Lampy Wolff System są konstruowane w ten sposób, aby zapewnić wystarczającą ilość UVB do stymulacji produkcji melaniny, a jednocześnie jak najwięcej UVA, aby ją utlenić i przyciemnić.

Sekretem Wolff System jest unikalna mieszanka gazów szlachetnych, która zapewnia odpowiednie spektrum UVA. Idealna proporcja krótkich i długich fal z zakresu UVA sprawia, że właściwości brązujące lamp są tak wysokie. Jednocześnie mniejsza ilość krótkich fal UVA odpowiedzialnych za fotostarzenie skóry sprawia, że opalanie jest bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i wyglądu.

Inwestycja w Technologię

Cena to jeden z najistotniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji o zakupie lamp. Pamiętaj jednak, że nie jedyny, który powinien być brany pod uwagę.

Czy niska cena oznacza oszczędność? Za chwilę udowodnimy, że nie zawsze tak jest.

Wiele lamp dostępnych na rynku konkuruje niską ceną. Jednak niska cena przekłada się na niską jakość – nie tylko materiałów użytych do jego stworzenia, ale i finalnego produktu. To wszystko negatywnie wpływa na żywotność lampy, a także jej parametry. A w konsekwencji także na dochód Twojej firmy.

Wysokiej jakości materiały luminescencyjne i szlachetne gazy sprawiają, że żywotność lamp Wolff System jest dłuższa, a sama lampa jest po prostu bardziej wydajna i będzie uwielbiana przez Twoich klientów.

Kupując lampy o dłuższej żywotności możesz sprzedać więcej sesji opalających na danym urządzeniu i komplecie lamp, a jednocześnie zaoferować dużo lepsze efekty i komfort opalania. To przełoży się na zysk Twojego salonu, bo przecież to lampy są podstawą opalania!

Decydując się na zakup lamp wysokiej jakości płacisz więcej, ale na dłuższą metę oszczędzasz! Niemożliwe? A jednak! Spójrz na nasze porównanie i oceń sam co bardziej się opłaca.

Wolff System Inna Marka
Cena lampy €13,60 €9,00
Liczba lamp w łóżku 50 50
Całkowity koszt lamp €680,00 €450,00
Żywotność lampy (h) 800 600
Liczba 15 minutowych sesji w ciągu całego okresu użytkowania lamp 3200 2400
Całkowity obrót (przy założeniu że cena 15 minutowej sesji to 20 zł) 64 000 zł 48 000 zł
Wartość UVA wpływająca na wydajność lampy 46W 38W

Pomimo, że lampy Wolff System są droższe o  230€ od lamp innej marki dostępnej na polskim rynku, to całkowity obrót jaki może być na nich uzyskany jest wyższy o 16 000 zł! To naprawdę duża różnica!

Zwróć też uwagę na to, że oferując klientowi lampę wyższej jakości, a więc bardziej wydajną, oferujesz usługę zdecydowanie wyższej klasy i dlatego jej cena także może być wyższa.

W końcu nasi klienci chcą uzyskać złotą, głęboką, naturalnie wyglądającą i równomierną opaleniznę – decydując się na lampy Wolff nie tylko spełnisz ich oczekiwania, ale dodatkowo zbudujesz grono wiernych klientów, którzy doceniają wysoką jakość i profesjonalizm oferowanych usług.

Red Light Power by Wolff System

Technologia Red Light Power stosowana przez Wolff System zapewnia nie tylko wyjątkowy efekt opalania, ale także działanie odmładzające. Dzięki połączeniu promieniowania UV oraz czerwonego światła kolagenowego w tym samym czasie opalasz się i wspierasz regenerację swojej skóry.

Warto podkreślić, że opalenizna wytworzona pod wpływem lamp w technologii RLP jest nie tylko intensywna, ale również długotrwała. Jak wykazano czerwone światło kolagenowe docierając do głębokich warstw skóry wspiera regenerację uszkodzonych tkanek oraz powoduje termogenezę, czyli miejscowe rozgrzanie, co przyspiesza mikrocyrkulację krwi. Dzięki tym właściwościom wykazuje nie tylko działanie przeciwzmarszczkowe, ale poprawia ogólny wygląd i stan skóry, relaksuje i pobudza produkcję endorfin.

Technologia RLP nie blokuje wytwarzania witaminy D3 w organizmie, gdyż wydajność promieniowania UV jest nadal wystarczająca, aby pobudzać jej syntezę.

Red Light Power to innowacyjna technologia, która sprawia, że opalanie wkracza na zupełnie nowy poziom.

Co to oznacza dla Ciebie?

Teraz nie tylko zyskujesz piękny, złoty odcień skóry, ale również wspomagasz jej regenerację i funkcjonowanie całego organizmu. A wszystko to w trakcie jednej sesji opalania!

Podstawowe Parametry

UVA

to promieniowanie o długości fal z zakresu 315-400 nm. Jest ono przede wszystkim odpowiedzialne za tzw. opaleniznę natychmiastową, gdyż docierając do skóry przyciemnia pigment, który jest w niej obecny. Opalenizna natychmiastowa jest widoczna od razu po zakończeniu sesji opalania. W przypadku lamp wartość promieniowania UVA wyrażana jest parametrami UVA Flux (w mW) lub UVA Irradiance (w W/m2) – należy jednak pamiętać, że wartości te nie są porównywalne.

UVB

to promieniowanie  o długości fal z zakresu 280-315 nm. Jest odpowiedzialne za opaleniznę właściwą, zwaną też pigmentacją opóźnioną. UVB stymuluje proces melanogenezy, czyli powstawania nowego pigmentu w komórkach skóry i dlatego efekty jego działania są widoczne nieco później. Promienie UVB wpływają także na syntezę witaminy D w organizmie.  Więcej o korzystnym wpływie witaminy D dowiesz się tutaj. W przypadku lamp wartość promieniowania UVB jest najczęściej identyfikowana ze współczynnikiem UVB/UVA wyrażonym procentowo. Współczynnik ten określa jedynie stosunek wartości promieniowania UVB do UVA – nie oddaje on prawdziwej wartości UVB i efektywności samej lampy. Lampa o niższym współczynniku może być „silniejsza” od tej z wyższym współczynnikiem.

IRRADIANCJA ERYTEMALNA

wartość współczynnika irradiancji erytemalnej wskazuje na zdolność lampy do wywoływania oparzeń słonecznych (zarówno dla promieni UVA, UVB, jak i ich kombinacji). Wyrażana jest w W/m2. Określa się ją ze względu na fakt, że wrażliwość na poparzenia słoneczne jest cechą indywidualną i zależy od wielu elementów. Jednymi z najważniejszych czynników są dawka i rodzaj promieniowania. Już mała ilość promieni UVC może spowodować poparzenie, takie samo jak średnia dawka UVB czy duża dawka UVA.

ŻYWOTNOŚĆ

to czas po którym stosowanie produktu nie jest już efektywne. Większość producentów lamp określa ich żywotność, czyli gwarantowany, efektywny czas pracy. W większości przypadków żywotność jest czasem po którym lampa utraci ok. 20-30% swojej mocy znamionowej. Czas podawany przez producentów zakłada, że lampa pracowała w optymalnych warunkach. Określana żywotność jest wartością szacunkową i nie wyklucza indywidualnych odchyleń, które mogą zależeć od różnych czynników, m.in. warunków pracy lampy, temperatury w urządzeniu, efektywności wentylacji itp.