Wolff System

Historia Wolff System

Rok założenia 1975

Historia branży solaryjnej rozpoczyna się w 1975 roku, gdy bracia Jorg i Friedrich Wolff wprowadzają na rynek łóżko do opalania oraz pasujące do niego lampy UV. Z czasem ta niemiecka idea rozprzestrzeniła się na całym świecie ustanawiając tym samym globalny rynek branży solaryjnej.

Solarium i Bellarium by Wolff System – podstawa dzisiejszych lamp opalających

W drugiej połowie lat 70. XX wieku na rynku pojawiły się pierwsze lampy fluorescencyjne, które stosowano przede wszystkim w celach medycznych. W 1976 roku zaprezentowano spektakularną nowość, która już na zawsze zmieniła postrzeganie opalenizny – pierwsza lampa fluorescencyjna do celów kosmetycznych. Właśnie ta lampa stała się bazą dla kolejnych profesjonalnych produktów i wciąż odgrywa znaczącą rolę na rynku. W 1979 roku Wolff przedstawił kolejną nowość – doskonałą alternatywę dla naturalnego światła słonecznego – lampę Bellarium, która perfekcyjnie odwzorowuje spektrum światła słonecznego. Od tego czasu biopozytywne  efekty światła słonecznego stały się dostępne dla wszystkich.

W interesie społecznym…

Poza pracą badawczą i rozwojem własnych produktów firma Wolff System angażowała się również w prace dotyczące badania wpływu światła na organizm człowieka i jego biopozytywnych aspektach. Już w 1989 roku Wolff System zainicjował i sfinansował pierwsze Sympozjum Światła w Riehen, tworząc tym samym międzynarodową platformę wymiany myśli dla nauki i medycyny. Dzięki hojnej pomocy przyznano wówczas pierwszą nagrodę im. Arnolda Rikli. Od tego czasu co roku nagradzana jest wybitna praca badawcza w zakresie fotobiologii.

Dla lepszego życia..

Motywacją braci Wolff była chęć przyczynienia się do zdrowszego trybu życia – np. poprzez wyeliminowanie niedoborów witaminy D i wspomaganie leczenia chorób skóry. Wszystko po to, aby żyło nam się lepiej.

Niemiecka technologia rewolucjonizuje rynek amerykański

Założenie Wolff System Corporation w 1978 roku, działającej obecnie jako Wolff System Technology Inc. z siedzibą w Atlancie, otworzyło drogę do podboju rynku amerykańskiego i triumfu nowoczesnego sposobu opalania na całym świecie.

Międzynarodowa sieć sprzedaży

Wyjątkowy sukces i coraz większa sprzedaż lamp sprawiły, że konieczna stała się reorganizacja struktury firmy. W 2000 roku powstał JW Holding zarządzający i obsługujący skonsolidowane firmy, które stały się ekspertami w dziedzinie lamp opalających i rur próżniowych wykorzystywanych w energetyce solarnej. Grupa tworzy wiodące technologie, które rewolucjonizują rynek, a dzięki zaawansowanej kontroli  produkcji w niemieckich fabrykach zapewnia najwyższą jakość oferowanych produktów.

Obecnie lampy Wolff System znajdują się w czołówce najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów w branży solaryjnej. Najlepsze materiały, innowacyjne rozwiązania, badania i ciągły rozwój – właśnie to najlepiej opisuje markę Wolff System.